Nabídka

cameraFOTOGRAFOVÁNÍ V EXTERIÉRU 
(ženy, muži, děti, rodiny, páry, těhulky)

Nebojte se focení v přírodě.  Vždyť u lesa, v polích, na zahrádce, v parku či na loukách se dají pořídit pěkné záběry.  V okolí znám spoustu nádherných míst, kde vás mohu portrétovat. Třeba i vy máte nějaké oblíbené místo, kde byste byli rádi zvěčněni. Na všem se můžeme domluvit, na přání mohu přijet za vámi. Sluníčko je našim důležitým faktorem, využijte pěkných dní, najděte si čas, kdy všechno kvete či než opadá barevné listí ze stromů.

Co si vzít na focení sebou? Oblečení, ve kterém se cítíte dobře, které vám sluší, které vystihuje vaši osobnost. Pokud provozujete nějaký sport, můžeme použít dres a pomůcky jako rekvizity. Pokud se fotíte jako pár, rodina, slaďte se barevně, zde platí, že v jednoduchosti je síla. Rifle, trika, šaty, raději bez nápisů, podobné barvy, abyste v přírodě nezářili jako kanárci.

Jestli si i přesto nevíte rady, nabalte, co unesete, a na místě vše doladíme.

cameraFOTOGRAFOVÁNÍ V EXTERIÉRU
(koně, pejskové a ostatní zvířátka)

Krása koní mě uchvacuje odmalička.  Volnost, rychlost, radost z pohybu… Snažím se zachytit jejich temperament, eleganci, intenzitu výrazu.  Partnerství… ráda zachycuji tyto okamžiky, kdy kůň není nástrojem, ale je jezdci rovnocenným partnerem, ať už ze země metodou přirozené komunikace nebo pod sedlem… a každou pobídku provádí dobrovolně, ochotně a rád…

Sami si zvolíte, jak chcete svého koně nafotit: ve volnosti, portrét koně v postoji, portrét hlavy, detaily, ve stádě, v zápřahu, pod sedlem, ve skoku (s jezdcem nebo bez), s majitelem (portrét, při práci, v terénu).  Je možné se domluvit také na fotografování výstav a akcí.

Ne nadarmo se říká „Pes = přítel člověka“. Od doby, co je fotografuji, mě mnohému naučili, zejména naše jorkšírka TINA, na kterou dnes vzpomínám…

Nabízím focení vašeho psa, feny, štěněte nebo celého odchovu. Sami si zvolíte, jak chcete vaše miláčky nafotit: ve výstavním postoji, v pohybu, portréty, při hře, na výstavách a akcích, s poháry a oceněními, s majitelem.

Využijte slunečných dní, najděte si čas v měsících, kdy všechno kvete či na podzim, než opadá barevné listí ze stromů. Dobré světlo a pěkné pozadí je nezbytné, stejně jako je důležité koníka (pejska) předem připravit. Okoupání či důkladné vyčištění by mělo být samozřejmostí. U koníků je také důležitá čistá výstroj, pejskům vezměte oblíbenou hračku, pamlsky.

cameraFOTOGRAFOVÁNÍ SVATEB
(příjezd, obřad, kytice, prstýnky a další)

Svatba je jedním z nejkrásnějších dnů vašeho života, alespoň pro mě byla a vždy bude. Proto je velice důležité, aby byl tento den zdokumentován, protože jediné, co vám ze svatby zůstane, jsou vzpomínky, prstýnky a fotografie.

Pokud si vyberete právě mě, vynasnažím se váš významný den co nejlépe zachytit. Pouze na vás záleží, zda podrobnosti a vaše přání probereme při osobní schůzce, telefonicky nebo necháte vše na zprostředkovateli. Preferuji osobní setkání, abychom se vzájemně poznali. Výbornou příležitost k oťukání nabízí tzv. „předsvatební rande fotografování“. Focení probíhá v exteriéru, buď vámi zvolené lokality, nebo mnou doporučené, vše je na domluvě.

Při závazné rezervaci termínu svatby klient hradí nevratnou částku (viz Ceník).

cameraATELIÉROVÉ FOTOGRAFOVÁNÍ MIMINEK
(newborn)

Nebojte se nechat si vaše děťátko vyfotografovat v prvních dnech jeho života. Děti rostou před očima a takovéto okamžiky se už nikdy nevrátí. Nejvhodnější období pro fotografování novorozenců je od 5 do 14-ti dnů po narození.

Pokud máte zájem o nafocení novorozeného miminka, hlaste se mi, prosím, včas (nejlépe hned z porodnice, kdy domluvíme termín)…
Pokud se vám líbí napolohovaná miminka, v košících, atd, je nutno přijít co nejdřív. Novorozence fotím do 14-ti dnů věku, kdy jsou víc spaví, neboť za bdělého stavu nevydrží ležet v klidu a jejich výrazy mnohdy nejsou to pravé. Je potřeba počítat se 2-3 hodinami, kdy se miminko střídavě uspává a kojí,. Toto focení je časově velmi náročné…
Přestože na tuto skutečnost nastávající rodiče předem upozorňuji, stále se stává, že se mi ozvete, až už je miminku 10 a více dní…I když se snažím maximálně vyjít vstříc, nemusím vždy najít volný termín nebo termín, který by vyhovoval i vám…
Miminka starší 14-ti dnů mohu nafotit už pouze tzv. lifestylově. Přijet k vám domů a pořídit záběry z běžných činností s miminkem přímo ve vašem domácím prostředí…

cameraATELIÉROVÉ FOTOGRAFOVÁNÍ
(ženy, muži, děti, rodiny, páry, těhulky, akt, zvířátka)

Prosím, aby se na fotografování objednávali pouze vážní zájemci. Opravdu nemohu dávat termíny, domlouvat se, chystat ateliér a čekat na lidi, kteří neberou mou práci vážně a nakonec nedorazí. Připravují tak o čas nejen mě, ale i mou rodinu…
V návaznosti na tento problém nyní budu vybírat předem zálohu 500,- na ateliérové focení, která se poté odečte od celkové částky za focení.
Děkuji za pochopení…

Fotografování probíhá u mě v domácím miniateliéru, ve výjimečných případech na přání u vás doma. Focení probíhá v přátelské atmosféře, dobrá nálada je pro naši spolupráci důležitá. Vždy se snažím, aby měli zákazníci na naše společné focení pěkné vzpomínky.

Pokud máte doma miminko (od 1 měsíce) a přejete si navštívit ateliér s ním, vyberte prosím čas, kdy se dá předpokládat, že bude odpočinuté a spokojené.

Starší děti, prosím, předem nestresujte, neučte je úsměvům ani pózám. Někdy pomůže vzít sebou oblíbenou hračku. Mluvte o našem setkání jako o „návštěvě“, děti potom nemají obavy, co se bude dít a spolupráce s nimi je tak o něco jednodušší. Pokud máte obavy z hyperaktivity vašeho dítěte, věřte, že už jsem tu pár živějších dětí měla a přestože se nejprve zdálo, že dítko nezabavíme, vždy se mi nakonec s pomocí rodičů-upoutávačů podařilo vykouzlit pěkné záběry.

Pokud vlastníte čtyřnohého člena rodiny (pejska, kočičku, králíčka, morčátko, hada a jiné), můžete jej po domluvě vzít na focení sebou. Upozorňuji však, u pejsků pouze menší plemena, pokud využijeme mé domácí prostory. Větší plemena psů fotografuji převážně v exteriéru nebo se můžeme domluvit, že přijedu s miniateliérem k vám domů. Za štěňátky jezdím přímo domů. Nebojte se kontaktovat mě a zeptat se.

Co vzít na focení sebou:
Pokud se fotíte jednotlivě (jen muž nebo žena), vezměte si sebou oblečení, ve kterém se cítíte dobře, které vám sluší, které vystihuje vaši osobnost. Nejlépe bez reklamních nápisů, pěkně se fotí s jednobarevnými triky, černá a bílá. Nebráním se však ani veselejším barvám, tunikám a šatům se vzory. Slušivé jsou rifle, ke kterým se dá zkombinovat ledacos. Důležité jsou také doplňky: šperky, náušnice, náramky, kravata, klobouk. Pokud se věnujete nějakému sportu, neváhejte sebou přibalit rekvizity. Pokud si i přes moje rady nevíte rady, nabalte, co unesete, a na místě vše doladíme.

Chlapečkům se hodí nejlépe rifličky, košile, veselá trička, pokud mají nějaký švihácký obleček, kostýmek, sem s ním. Jako doplněk např. bekovka, klobouk, dětská kravata. Nezapomeňte vzít oblíbenou hračku, můžeme vystřídat s hračkami, které tu mám k dispozici.

Holčičkám vezměte rifličky, trička, šatičky, různé čepičky, chlupaté vestičky, bundičky, pokud máte nějaký kostýmek, přibalte. Vlastním několik kostýmků a rekvizit (krajkové overálky, tu-tu sukýnky, čelenky), přesto je dobré vše obměňovat, aby sada fotografií byla co nejpestřejší.

Pro focení těhulek se nejlépe hodí: tuniky, trička (černá, bílá i barevná, nejlépe bez nápisů), obyčejná tílka, elastické oblečení i volné, bolérka, košile (klidně i pánské), rifle (zůstanou rozepnuté pod pupíkem), kožené bundičky (zůstanou rozepnuté), chlupaté vestičky, kožíšky, lesklé oblečení, prádlo, kalhotky (zajímavé střihem, bílé, černé i barevné), šperky, rukavice. Jako doplňky přibalte např. fotku z ultrazvuku, botičky, dudlíčky, talismany, plyšáky, a podobně. Pro nafocení těhotenského aktu zvolte před příchodem do ateliéru oblečení bez těsných gumiček, podprsenku raději odložte, neboť otlaky mizí těhulkám déle. A nezapomeňte sebou vzít tatínka a dobrou náladu!

Pro rodinnou fotografii a focení páru doporučuji sladit se do stejných barev, ideální je černá, bílá nebo kombinace těchto barev (u dětí není podmínkou). Pěkně vypadá, když se sladíte i barevně (např. různé odstíny modré, hnědé, atd.). Vhodné jsou rifle (i dětem). Doplňky a různé rekvizity, které vás charakterizují (např. sportovci), vítány. Všeobecně platí, jak už jsem popsala výše, vezměte si oblečení, které vám sluší, ve kterém se cítíte dobře, nejlépe však bez rušivých nápisů. Pro společné fotky je zcela nevhodná např. tato kombinace: muž v pruhované košili, žena v puntíkaté halence, dítě v kárované košili, každý v jiné barvě… snad jste mě pochopili. Nebojte se přibalit do tašky více kousků oblečení, pokud si i přesto nevíte rady.

Pro fotografování aktů zvolte před příchodem do ateliéru oblečení bez těsných gumiček, podprsenku raději odložte, vyhneme se tak nežádoucím otlakům (a usnadníte mi, už tak pracné, retušování). Nemusíte mít obavy, klidně zahoďte stud, jsem tu od toho, abych vám vytvořila zajímavé fotografie nasvíceného těla, ne abych vás okukovala).

cameraFOTOGRAFOVÁNÍ V MATEŘSKÝCH ŠKOLKÁCH
(Vánoce, Velikonoce a jiné)

Fotografování skupinek (uvnitř nebo venku) nebo jednotlivých dětí se zaměřením na určité období (Vánoce, jaro).

cameraFOTOGRAFOVÁNÍ AKCÍ
(společenské akce, firemní akce, výstavy a jiné)

Nabízím fotografování akcí ve vašem městě, závody a výstavy. Ukázky mé práce můžete shlédnout v Galerii.

camera

Jak fotografování vlastně probíhá?

Délka fotografování v ateliéru a exteriéru se dle zvoleného balíčku pohybuje nejčastěji v rozmezí 1-2 hodiny, newborn 1-3 hodiny. Prosím, dodržujte domluvený čas, kdy máte přijít na focení. Pokud máte zpoždění, vždy je lepší mě upozornit telefonem. Mějte na paměti, že po vás mohu mít objednané další zákazníky a zpožděním se tak připravíte o čas, který bych vám mohla věnovat. Prosím, také chodit o 20 min dřív není správná volba: pokud mám zákazníky před vámi, musím práci přerušit a vznikají tak zbytečné komplikace. Děkuji za pochopení…

Kdy se za fotografování platí?

Za rezervaci svateb nevratná záloha (viz Ceník), zbytek doplácíte ve svatební den. Ostatní focení dle ceníku, platí se ihned po nafocení. Prosím, připravte si, pokud možno, přesnou částku.

Kdy si můžete vyzvednout své fotografie?

Práce fotografa však nespočívá pouze v nafocení, nestačí stáhnout fotky do počítače a vypálit na CD. Fotím do formátu RAW, ze kterého následně fotky upravuji v programu (ořez, kontrast, barevné doladění tónů, retuš), což zabere mnohem více času, než samotné focení. Vždy se snažím, aby výsledek byl co nejlepší, proto ode mě nečekejte fotky hned druhý den. Přestože říkám, že fotografie budou do týdne hotové, častokrát je to mnohem dříve.  Pochopte, prosím, že neupravené fotografie ani formáty raw neposkytuji.

Jakou formou Vám budou fotografie předány?

Vše je na domluvě. Všechny fotografie dostanete buď na CD/DVD (osobní vyzvednutí či zasláním poštou) nebo zaslané přes “úschovnu”  jak v plné kvalitě bez loga, tak zmenšené pro použití na internetu a opatřené mým logem.

Další informace k fotografiím:

Fotografie ve složce “k tisku” jsou v plné kvalitě a jsou pouze pro vás, např. k vyhotovení fotografií tiskovou formou, fotopláten, atd. Výtisk fotografií nespadá automaticky do ceny balíčku a provádím jej pouze po domluvě. Ceny formátů naleznete v Ceníku v sekci “Doplňkové služby”.

Pro použití na internetu (web, Facebook a další) trvám na vkládání fotografií pouze ze složky označené „na internet“, kde jsou fotky zmenšené a opatřené mým logem. Tyto fotografie neslouží k tisku. Není pro mě nic smutnějšího, než najít svou práci na internetu v plné velikosti nebo neuměle zmenšenou a bez jediného uvedení, kdo je autorem fotky. Prosím, respektujte mou práci!

Po příchodu domů si, prosím, co nejdříve zkontrolujte CD/DVD ve svém počítači. O případné chybě mě co nejdřív informujte.

Fotografie je dobré si zazálohovat uložením do svého PC nebo na externí disk či flashku. Fotografie uchovávám po dobu cca 1 roku, v případě ztráty dat mě co nejdřív kontaktujte.

Fotografie jsou chráněny autorským zákonem, proto v případě poskytnutí třetím stranám (svatební dodavatelé, soutěže atd.) je nutný souhlas autora a jeho uvedení pod/na fotce.

Prosím, respektujte dílo a fotografie dále neupravujte. Mějte na paměti, že prodejem fotografie autorovi nezaniká autorské právo a jak fotografii upraví, tak má zůstat. Např. PF-ko vám ráda na požádání sama zhotovím. Děkuji…

Budu se na vás těšit a věřím, že spolu vytvoříme pěkné záběry v přátelské atmosféře…